Enter keywords to search

Search form

صبا فهیم، روانشناس

مشکلاتی که با ما مهاجرت می‌کنند: گزارش یک شخصیت مرزی بعد از مهاجرت

سه شنبه, مهر 07, 1394

مهاجرت تغییر بزرگی در زندگی آدم‌ها به حساب می‌آید و واکنش‌ها به این تغییر بزرگ در هر فرد با افراد دیگر متفاوت است. نهال و امیر دو نفر از کسانی هستند که مهاجرت گره‌های زندگی‌شان را بیشتر کرده است. 

مهرماه و فصل بازگشت قلدرها به مدرسه

دوشنبه, شهريور 30, 1394

مهرماه فصل شروع درس و تحصیل است اما در میان شور و نشاط بچه‌ مدرسه‌ای‌ها اتفاقات دیگری هم می‌افتد. بعضی دانش‌آموزان دور هم جمع می‌شوند و ضعیف‌ترها را به اصطلاح می‌چزانند. این مطلب درباره نتایج روانی چنین رفتاری است. 

آیا خشونت‌ورزی بیماری است و با قرص درمان می‌شود؟

دوشنبه, شهريور 23, 1394

بعد از انتشار گزارش یک روانشناس: چند اصل ساده در رابطه با همسر سلطه‌جو و پرخاش‌گر، بعضی از خوانندگان آن مطلب این طور نظر داده بودند که این فرد بیمار است و باید به دکتر مراجعه کند. این مقاله برای آگاهی رسانی در زمینه پیامدهای بیمار خطاب کردن افراد سلطه‌جو و پرخاش‌گر است. 

گزارش یک روانشناس: چند اصل ساده در رابطه با همسر سلطه‌جو و پرخاش‌گر

سه شنبه, شهريور 17, 1394

این روایت، گزارشی است از پرونده یکی از مراجعان به روانشناس که مورد خشونت خانگی قرار گرفته است. اما از آنجایی که خروج از رابطه خشونت‌آمیز ساده نیست، توصیه‌های روانشناس هم همراه گزارش است. 

گزارش یک روانشناس: وقتی یک زن ناچار است دیگر زن نباشد

سه شنبه, شهريور 10, 1394

شهرزاد زنی است که در زندگی زناشویی‌اش برای فرار از اجبارهای نقشی که جامعه به عنوان زن بر دوشش گذاشته از زن بودنش فرار می‌کند و عاقبت به خاطر این دوگانگی احساس می‌کند نیاز دارد سراغ یک روانشناس برود. 

گزارش یک روانشناس؛ مسئله همسری که پورنوگرافی تماشا می‌کند

سه شنبه, شهريور 03, 1394

بیمار زنی است که بعد از سال‌ها زندگی مشترک دریافته که همسرش سال‌هاست پورنوگرافی تماشا می‌کند و این موضوع روح و روانش را به هم ریخته است. 

تابو، مانعی بزرگ بر سرِ درمانِ آسیب‌های روانیِ قربانیان زنای با محارم

چهارشنبه, مرداد 14, 1394

این گزارش بر اساس مستندات مصاحبه یک بیمار با روانشناس تهیه و تنظیم شده است اما برای حفظ حریم شخصی بیمار اسامی در این متن مستعارند.