Enter keywords to search

Search form

گلناز بهشتیان

آنها که در برابر قانون، نصف پدر، برادر، پسر و همه مردان دیگرند

چهارشنبه, آبان 27, 1394

 اگر همین امروز یک زن سرپرست خانوار و یک مرد بیکار بزهکار که با استدلال قانون‌گذار نقش اقتصادی هم در خانواده ندارد کشته شوند باز هم دیه مرد دو برابر زن خواهد بود.

کلیشه «گریه نکردن مردها» و آسیب‌های آن در بزرگسالی

يكشنبه, مهر 12, 1394

لنا آبوردن درهالی که یک روانکاو است  می‌گوید وقتی به مردها مشاوره می‌دهم می‌بینم که بیشترین کشمکش آنها با اضطراب و افسردگی و مشکلات رابطه‌هایشان ناشی از ناتوانی آنها در درک و بیان احساسات‌شان است.

فرد متجاوز خیلی وقت‌ها آشنا است، گاهی خیلی آشنا

جمعه, شهريور 27, 1394

هفته‌ای نیست که خبری در مورد تجاوز به زنان و دختران در گوشه و کنار جهان منتشر نشود. این موضوع باعث شده بسیاری حضور اجتماعی زن‌ها را باعث چنین حوادثی بدانند و مانع از بیرون رفتن آنها از خانه شوند. اما آیا خانه جای امنی برای دختران و زنان است؟

درس‌های قانونی از ماجرای مردی که به همسر فوتبالیستش اجازه خروج از کشور نداد

يكشنبه, شهريور 22, 1394

یک مرد ایرانی اجازه نداده است گذرنامه همسرش تمدید شود. این یک اتفاق معمولی است که هر روز برای بسیاری از زن‌های ایرانی رخ می‌دهد.

اما آنچه این اتفاق روزمره را به مرکز توجه آورده این است که این بار زنی که همسرش اجازه سفرش را صادر نکرده یک بازیکن سرشناس فوتسال است که قرار بود به زودی همراه با تیم فوتسال زنان ایران به مالزی برود.  

وکیل خانواده یک امکان لوکس یا یک نیاز جدی

چهارشنبه, شهريور 18, 1394

این جمله را در خیلی از فیلم‌ها و سریال‌های غربی شنیده‌ایم که وقتی کسی را بازداشت می‌کنند او می‌گوید بدون حضور وکیلم حرف نمی‌زنم. یا حتی پلیس به او تذکر می‌دهد که تا وقتی وکیلت را نبینی حق داری حرف نزنی و اگر حرفی بزنی علیه‌ات استفاده می‌شود.

مزایای عالم مجردی؛ یا چرا دیگر ازدواج یک اتفاق عاشقانه نیست

سه شنبه, مرداد 27, 1394

 واقعا در عالم مجردی چه مزایایی وجود دارد که دختر و پسرها یا تن به ازدواج نمی‌دهند یا اگر هم تن دادند تلاش می‌کنند خیلی زود از این وضع فرار کنند.

رویای داشتن پدر و مادر بی عیب و نقص یا بچه‌های منحصر به فرد

سه شنبه, مرداد 27, 1394

بچه‌ها گاهی کاری می‌کنند که پدر و مادر فکر می‌کنند اصل بچه‌دار شدن و تولید مثل اشتباه است. اما خود پدر و مادرها در مورد بچه‌هایشان چه اشتباه‌هایی می‌کنند؟

«عزیزم چه رنگی را دوست داری؟» این مهم‌ترین سوال زندگی نیست

دوشنبه, مرداد 19, 1394

ما برای ورود به دانشگاه در کنکور شرکت می‌کنیم و به صدها سوال جواب می‌دهیم اما وقتی قرار است برای ازدواج تصمیم بگیریم و دست به کاری بزنیم که همه زندگی آینده‌مان را تحت تاثیر قرار می‌دهد از روی سوال‌های مهم می‌پریم.