Enter keywords to search

Search form

سینا فروتن

در کشورهای توسعه یافته مبارزه برای برابری ادامه دارد

سه شنبه, دى 29, 1394

صحبت از نابرابری حقوق زنان با مردها که به میان می‌آید ذهن همه به جانب کشورهای توسعه نیافته می‌رود اما در غرب هم هنوز کسی مثل مریل استریپ ستاره سینما از جمله کسانی است که برای دست پیدا کردن به این برابری مبارزه می‌کند.از وکالت تا سیاست، از سینما تا موسیقی آمار نشان می‌دهد که عرصه برای حضور زنان هنوز تنگ است.

راه‌های امروزی برای پیشگیری از ورشکستگی پس از طلاق

پنجشنبه, دى 24, 1394

عبارت "بیمه ازدواج" که به گوش می‌خورد به نظر می‌رسد طرحی وجود دارد که قرار است تضمین بدهد یک ازدواج پایدار می‌ماند اما نه این طور نیست و در واقع هیچ کس نمی‌تواند برای ثبات یک زندگی مشترک به دست کسی "بیمه‌نامه" بدهد.

تغییرات تازه در قانون فرزندخواندگی، سنگلاخ‌ها از سر راه برداشته می‌شوند

شنبه, مرداد 31, 1394

پذیرش سرپرستی یک کودک، تا امروز جاده پرسنگلاخی بود که باعث می‌شد علاقه‌مندان به جای راه قانونی، شیوه‌های غیرقانونی را برای داشت فرزند‌خوانده امتحان کنند. حالا با ابلاغ آیین‌نامه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست اوضاع عوض شده است. 

قانون پذیرش فرزندخواندگی، بعد از چهل سال آسان‌تر شد

دوشنبه, مرداد 05, 1394

بعضی‌ها بچه‌دار نمی‌شوند و بعضی‌ها اصلا اعتقادی به بچه‌دار شدن ندارند اما هر دو گروه دل‌شان می‌خواهد از کودکان بی‌سرپرست نگه‌داری کنند. 

در این دادگاه کسی راضی از پیش قاضی برنمی‌گردد

سه شنبه, تير 16, 1394

در یک روز گرم خرداد ماه چند ساعت ساکت روی نیمکت طبقه سوم این مجتمع نشستم و رفت و آمد و بگو و مگو و دعوای خانواده‌ها را تماشا کردم.

«خرده جنایت‌های زن و شوهری»، روایت حوادث خانوادگی

دوشنبه, ارديبهشت 07, 1394

گزارش چهار بار اسیدپاشی در یک ماه نشان می‌دهد این عمل دیگر حادثه‌ای نادر نیست و به طور معمول افراد برای انتقام‌گیری از دیگران از اسید استفاده می‌کنند.