Enter keywords to search

Search form

رویا کریمیان

راه‌هایی برای پیشگیری از "زهرمار" شدن سفر با بچه‌ها

سه شنبه, آذر 17, 1394

شاید شما از دسته‌ای هستید که خیلی اهل مسافرت هستید، زیاد مسافرت می‌کنید و از این کار لذت می‌برید. یا شاید از آن دسته‌ای هستید که از فکر مسافرت مخصوصا با هواپیما تنتان به لرزه می‌افتد. از هر دسته‌ که باشید حتما قبول دارید که بچه‌دار شدن دغدغه و پیچیدگی بیشتری به اکثر جنبه‌های مسافرت اضافه می‌کند. رویا کریمیان، نویسنده وبلاگ "تنها چند واژه" توصیه‌هایی دارد. 

خاطرات روزهایی که کند می‌گذرند و سال‌هایی که سریع

شنبه, آبان 23, 1394

این جمله‌ را شاید شنیده باشید که در زندگی با بچه‌ها «روزها کند می‌گذرند و سال‌ها سریع»  رویا کریمیان نویسنده وبلاگ "تنها چند واژه" درباره این نوشته است که چطور می‌شود از این روزها گذشت اما برای آینده هم تصاویر زنده و قابل تماشا نگه داشت. 

مونته‌سوری؛ دوره‌های حساس یادگیری از ریاضیات تا ادب

شنبه, آبان 16, 1394

مفهومی که این بار درباره‌اش می‌نویسم و به نظر من یکی از مهم‌ترین قسمت‌های روش مونته‌سوری است  مفهوم «دوره‌های حساس» است.  ذهن بچه‌ها، در دوره‌هایی توجه و علاقه خودش را متوجه یک مهارت خاص می‌کند که به این دوره‌ها، «دوره‌های حساس» گفته می‌شود.

در فاصله دنیای واقعی و مجازی، بچه‌هایی که می‌ترسند

چهارشنبه, آبان 06, 1394

این روزها برای کسانی که در کشورهای غربی زندگی می‌کنند روزهای نزدیک هالووین است. البته هالووین برای بچه‌های کوچک‌تر، هیجان لباس پوشیدن است و از دم خانه‌ها  آبنبات و شکلات گرفتن. ولی مراسم هالووین به طور سنتی، جشن ترس و وحشت هم هست.

درس خواندن در مدرسه‌ای که کلاس‌هایش اسباب‌بازی دارند

پنجشنبه, مهر 23, 1394

در شیوه آموزش مونتسوری بچه‌ها هم مهارت‌های زندگی را یاد می‌گیرند هم درس‌هایی مثل علوم و جغرافی و ریاضی اما شیوه‌ای که برای آموزش‌شان به کار گرفته می‌شود با مدرسه‌های عادی متفاوت‌ است. 

یادداشت‌های یک بلاگر بچه‌دار: تابوی حرف زدن درباره حاملگی و سقط جنین

شنبه, مهر 11, 1394

ماه اکتبر در آمریکا و روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) به اسم یادبود از دست دادن بارداری و نوزاد نام‌گذاری شده و هدف آن همین هست که کسانی که این تجربه را داشته‌اند در موردش بنویسند و حرف بزنند. رویا کریمیان نویسنده وبلاگ "تنها چند واژه" درباره این تجربه نوشته است. 

مونته‌سوری، یک روش آموزشی که بچه‌ها در آن آزادند

پنجشنبه, مهر 02, 1394

رویا کریمیان نویسنده وب‌لاگ «تنها چند واژه» که یک پسر ۵ ساله دارد و در ایالت کالیفرنیای آمریکا زندگی می‌کند و از تجربه‌های خودش در زندگی و بچه‌داری برای پلاک پنج می‌نویسد. او این بار درباره تجربه فرستادن فرزندش به مدرسه مونتسوری نوشته است. 

سوال نسبتا بزرگ: بچه‌ها را زود یا دیر به مدرسه بفرستیم

شنبه, شهريور 28, 1394

رویا کریمیان نویسنده وب‌لاگ «تنها چند واژه» که یک پسر ۵ ساله دارد و در ایالت کالیفرنیای آمریکا زندگی می‌کند و از تجربه‌های خودش در زندگی و بچه‌داری برای پلاک پنج می‌نویسد.